Nabór na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mokrsku

Wójt Gminy Mokrsko
ogłasza nabór na wolne stanowisko  kierownicze
Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mokrsku

  1. Wymagania niezbędne stawiane kandydatowi:

  1. Wykształcenie wyższe oraz specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej zgodnie z art. 122 ust.1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1508 );
  2. Staż pracy: 5 lat, w tym minimum 3 lata w pomocy społecznej;
  3. Dobra znajomość obsługi komputera i programów biurowych;
  4. Znajomość regulacji prawnych z zakresu pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, postępowania wobec dłużników alimentacyjnych i zaliczce alimentacyjnej, ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, ustawy o ustalenia i wypłaty zasiłków dla opiekunów dodatków mieszkaniowych i energetycznych, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,  ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, ustawy o Karcie Dużej Rodziny,  ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, postępowania administracyjnego, kodeksu pracy, finansów publicznych, samorządu gminnego;
  5. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na ww. stanowisku;
  6. Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe;
  7. Pełna zdolność do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych.
  8. Cieszy się nieposzlakowaną opinią.

  1. Wymagania dodatkowe:
  1. Umiejętność kierowania zespołem pracowników;
  2. Umiejętność praktycznego stosowania przepisów;
  3. Umiejętność analizy dokumentów i sporządzania pism urzędowych;
  4. Umiejętność poprawnego formułowania decyzji administracyjnych;
  5. Predyspozycje osobowościowe tj.: kreatywność, umiejętność pracy w zespole, umiejętność skutecznego komunikowania się, odpowiedzialność, terminowość, rzetelność; sumienność, obowiązkowość, bezstronność, łatwość nawiązywania kontaktów z ludźmi, wysoka kultura osobista;
  6. Znajomość procedur i praktyka w zakresie pozyskiwania środków unijnych;
  7. Prawo jazdy kat. B;
  8. Dyspozycyjność.
  1. Zakres zadań wykonywanych na ww. stanowisku:

  1. Kierowanie działalnością Ośrodka Pomocy Społecznej oraz reprezentowanie go na zewnątrz.
  2. Realizacja zadań w zakresie pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, dodatków mieszkaniowych oraz dodatków energetycznych, pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów i innych wynikających z przepisów prawa przekazanych do kompetencji Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej i statutu jednostki.
  3. Organizacja pracy w GOPS na poszczególnych stanowiskach pracy, zapewniająca sprawne wykonywanie zadań.
  4. Przestrzeganie dyscypliny budżetowej przy ścisłej współpracy ze skarbnikiem gminy i głównym księgowym GOPS.
  5. Organizacja pracy socjalnej ośrodka pomocy społecznej.
  6. Nadzór merytoryczny nad pracą pracowników i kontrola dokumentacji prowadzonej przez pracowników.
  7. Analizowanie i ocenianie zjawisk powodujących zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń.
  8. Udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w trudnych sytuacjach życiowych osobom potrzebującym.
  9. Współdziałanie z instytucjami, organizacjami społecznymi, stowarzyszeniami, fundacjami oraz zakładami pracy w celu realizacji zadań społecznych.
  10. Sprawowanie nadzoru i odpowiedzialność za majątek GOPS.
  11. Przygotowanie i składanie informacji i sprawozdań dotyczących funkcjonowania GOPS.
  12. Pozyskiwanie środków pozabudżetowych, w tym unijnych.
  13. Informowanie przełożonego o stanie prowadzonych spraw i zaistniałych problemach.
  14. Wykonywanie innych zadań zleconych przez Wójta Gminy Mokrsko.

  1. Wymagane dokumenty:

  1. CV z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej;
  2. List motywacyjny;
  3. Kopie dyplomów oraz innych dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje poświadczone za zgodność z oryginałem;
  4. Kopie świadectw pracy poświadczone za zgodność z oryginałem;
  5. Podpisane oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych;
  6. Podpisane oświadczenie o braku prawomocnego skazania za przestępstwa umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  7. Podpisane oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych);
  8. Podpisane oświadczenie kandydata o stanie zdrowia;
  9. Wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie.

  1. Warunki pracy:

Praca biurowa w wymiarze 1 etatu. Stanowisko pracy zlokalizowane w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Mokrsko 233. Budynek posiada podjazd dla wózków inwalidzkich, wewnątrz budynku brak wind. Stanowisko pracy związane jest z pracą przy komputerze oraz obsługą urządzeń biurowych w zakresie niezbędnym do wykonywania zadań na stanowisku.

  1. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych był niższy niż 6%.

  1. Termin i miejsce składania dokumentów:

Oferty należy składać lub przesyłać w terminie do: 10 lipca 2019 r. do godz. 10:00 w sekretariacie Urzędu Gminy w Mokrsku  lub na adres: Urząd Gminy w Mokrsku, 98-345 Mokrsko 231, w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „Konkurs na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mokrsku”.

  1. Uwagi końcowe:

  1. Dostarczone dokumenty zostaną poddane analizie przez komisję powołaną przez Wójta Gminy w celu porównania danych zawartych w aplikacji z wymogami formalnymi określonymi w ogłoszeniu. W wyniku analizy dokumentów komisja wytypuje listę kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu;
  2. Lista kandydatów spełniających wymagania formalne określone w ogłoszeniu
  3. o naborze zostanie upowszechniona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Mokrsko ( www.bip.mokrsko.aksessnet.net) oraz na tablicy ogłoszeń;
  4. Wytypowani kandydaci zostaną pisemnie lub telefonicznie powiadomieni o terminie i miejscu rozmowy kwalifikacyjnej lub pisemnego testu wiedzy i kompetencji;
  5. Informacja o wynikach naboru  będzie umieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy  Mokrsko ( www.bip.mokrsko.aksessnet.net) oraz na tablicy ogłoszeń;
  6. Nadesłane dokumenty aplikacyjne nie będą zwracane, zostaną  komisyjnie zniszczone.

 Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych:

Administrator
Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Urząd Gminy w Mokrsku, 98-345 Mokrsko 231, jako pracodawca, za którego czynności z zakresu prawa pracy dokonuje Wójt Gminy Mokrsko.
Inspektor ochrony danych
Mogą się Państwo kontaktować z wyznaczonym przez Wójta inspektorem ochrony danych osobowych pod adresem:
•98-345 Mokrsko 231,
•e-mail: IOD@mokrsko.pl.
Cel i podstawy przetwarzania
Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego, natomiast inne dane, na podstawie zgody, która może zostać odwołana w dowolnym czasie.
Jeżeli w dokumentach zawarte są dane o szerszym zakresie niż w Art 221  Kodeksu Pracy (Dz.U.2019.1040 t.j. z dnia 2019.06.05), konieczna będzie Państwa zgoda na ich przetwarzanie, która może zostać odwołana w dowolnym czasie.
Okres przechowywania danych
Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji.
Prawa osób, których dane dotyczą
Mają Państwo prawo do:
1)prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii
2)prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;
3)prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
4)prawo do usunięcia danych osobowych;
5)prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)
Informacja o wymogu podania danych
Podanie przez Państwa danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Państwa innych danych jest dobrowolne.

Dostępne kategorie:
Ogłoszenia
Wyniki